kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Zmiany w transporcie kolejowym i lotniczym

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie ruch lotniczy i kolejowy to jedne z podstawowych sektorów transportu. Codziennie za pomocą kolei lub samolotów przemieszcza się na bardzo dalekie nawet odległości wiele milionów ludzi na całym świecie. zarządzanie zmianą w organizacji ruchu kolejowego czy lotniczego to poważne wyzwanie organizatorskie. Odpowiadają za to specjalnie powołane osoby. W przeciwieństwie do ruchu kolejowego, zmiany rozkładu odlotów i przylotów samolotów należą do rzadkości.

Coraz częściej można zarezerwować sobie bilet na lot, który odbędzie się na przykład za rok lub w innym, dość odległym terminie. Takie możliwości kupna biletów lotniczych sprawiają, że można zaoszczędzić wiele na korzystaniu z tak komfortowych warunków podróży. Kupno biletów w atrakcyjnej cenie dotyczy także transportu kolejowego. Nieraz są organizowane specjalne promocje, zarówno dotyczące ruchu lotniczego jak i kolejowego, w których istnieje określona pula biletów, które można nabyć po niebywale okazyjnych cenach. W związku z tym, że tak wiele osób przemieszcza się za pomocą pociągów lub samolotów, zarządzanie zmianą w organizacji ruchu tych sektorów transportu wymaga współpracy wielu osób. Specjalne sztaby gromadzą się tylko po to, aby opracować strategie zmian w kolejnych okresach.

Niejednokrotnie zdarza się także, że trzeba zorganizować natychmiastowe zarządzanie zmianą w organizacji ruchu z powodu na przykład nagłej sytuacji w określonym odcinku trasy ( w przypadku transportu kolejowego) lub z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych ( co ma miejsce zwykle w przypadku transportu lotniczego). Tylko sprawne i szybkie działania odpowiedzialnych za zmiany w organizacji ruchu osób mogą ustrzec dworce i terminale lotnicze przed katastrofą. Pasażerowie często w takich sytuacjach kierują się emocjami i w związku z tym powstaje wiele nieprzyjemnych sytuacji. Aby temu zapobiec opracowywane są specjalne plany działania w takich sytuacjach.