kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Wyjazd dla przyszłego żeglarza

Jeżeli interesują się Państwo żeglarstwem i chcielibyście kiedyś samodzielnie wypłynąć na zagraniczne wody, musicie spełnić jeden warunek – posiadać patent ISSA, czyli Międzynarodowego Stowarzyszania Szkół Żeglarskich. Powstało ono, aby ujednolicić zasady kształcenia przyszłych żeglarzy i by mogli oni swobodnie pływać po zagranicznych morzach. Każdy kraj wchodzący w skład stowarzyszenia ma swoje autoryzowane szkoły, które są upoważnione do szkolenia w zakresie zdobywania patentów ISSA.

Rejsy szkoleniowe są możliwością praktycznej nauki, która połączona jest ze świetną zabawą oraz odpoczynkiem. Osoby, które zdecydują się na taką wyprawę mogą dowiedzieć się oraz nauczyć jak cumować statek, w jaki sposób nawigować, klarować, a także jak poradzić sobie w pokładowej kuchni. rejsy szkoleniowe, które są organizowane przez autoryzowane szkoły ISSA dają Państwu możliwość ubiegania się o patent. Po odbyciu takiego rejsu otrzymujecie zaświadczenie mówiące o tym na jakim akwenie pływaliście, ile godziny zostało przepłyniętych oraz opinię kapitana statku. Dokument ten jest uznawany przez Polski Związek Żeglarski, dzięki czemu będziecie mogli starać się o zdobywanie kolejnych poziomów żeglarskich.

Jak wspominaliśmy, rejsy szkoleniowe nie są poświęcone jedynie nauce. Powinien być to również czas przeznaczony na odpoczynek, na zobaczenie kawałka otaczającego nas świata. Ta przygoda pozwoli Ci zobaczyć jak wspaniale wygląda morze nocą, kiedy oświetlane jest przez przybrzeżne miasta.

Zobaczysz różnicę między pływaniem, a dryfowaniem na morskich wodach. Takie rejsy są dla każdego. Nawet dzieci, które ukończyły 10 rok życia mogą ubiegać się o swój pierwszy patent żeglarski. Jeżeli chcesz nauczyć się żeglować wybierz się na taki rejs, gdzie poznasz doświadczonych żeglarzy, którzy w przejrzysty i jasny sposób potrafią przekazać najważniejsze informacje, które każdy przyszły kapitan powinien wiedzieć.