kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Wszystko o azocie

Z powierza na okrągło korzystają wszyscy, a mimo to nie wszyscy wiedzą, czym ono właściwie jest i jaki jest jego skład. A w jego składzie na pewno można znaleźć niektóre gazy obojętne, w szczególności spore ilości azotu – pierwiastka, bez jakiego nie byłoby życia na ziemi, bo bez niego nie byłoby właśnie powietrza. Azot to pierwiastek chemiczny, niemetal, o liczbie atomowej siedem, który należy do 15 grupy całego układu okresowego, czyli do grupy azotowców. Jego dwuatomowa cząsteczka łączy ze sobą dwa atomy, na stałe je scalając. A gdzie jeszcze stosuje się azot, skoro jest to tak ważny pierwiastek dla życia na ziemi?

Zastosowanie azotu

Nie trzeba nikomu mówić o tym, że głównym jego zastosowaniem jest po prostu udział w powietrzu, jakim wszyscy oddychają. Jednakże azotowce bywają też świetnymi środkami chłodzącymi, podobnie jak inne gazy obojętne. Dzięki nim można osiągnąć temperatury wynoszące mniej niż -100 stopni C, co pozwala uzyskać azot ciepły, który z powodzeniem stosuje się w dzisiejszych czasach. Znalazły one swoje zastosowanie nawet w branży gastronomicznej, bo teraz popularne i modne stało się obrabianie różnych produktów spożywczych właśnie ciekłym azotem, który potrafi błyskawicznie je zmrozić, tworząc z dowolnego towaru chociażby lody lub inną, lodową konsystencję czy mus. Co więcej, azot bywa też idealną atmosferą ochronną i często wykorzystuje się go właśnie w ten sposób, bo jest on jednocześnie atmosferą ochronną najłatwiejszą do wykreowania i najtańszą w utworzeniu. Pojawia się on zatem w układach pneumatycznych, dla których jest gazem roboczym, jaki usprawnia ich pracę.

Oczywiście dość podobne działanie mają też inne gazy obojętne, dlatego wszystkie z nich wykorzystywane są przez ludzi w dzisiejszych czasach, ponieważ ich bezcenne właściwości pozwalają wiele rzeczy osiągać i wiele rzeczy uzyskiwać. Cała dziedzina chemii odgrywa zatem ważną rolę we wszystkich branżach zawodowych, dlatego w każdej z nich czerpie się korzyści z niesamowitych odkryć chemicznych.