kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Windy z maszynownią

Winda, jako urządzenie elektryczne napędzana jest przez silnik elektryczny. Na początku jednak maszyny przypominające w konstrukcji dźwigi (inna nazwa windy) wykorzystywały pracę ludzkich mięśni bądź zwierząt pociągowych. Takie rozwiązania konstrukcyjne bazowały głównie na wykorzystaniu maszyn prostych, chociaż używano także elementy przeciwwagi. Przełom nastąpił, gdy wynaleziono silnik parowy. Następnie zamiast silnika parowego zaczęto używać silnika elektrycznego. Obecnie w windach stosuje się napęd elektryczny, hydrauliczny lub śrubowy – ten ostatni w mniejszym stopniu. Konkretny napęd windy oraz różnego typu konstrukcje dodatkowe takie jak: hamulec, agregat, luzownik, ogranicznik prędkości, itp. znajdują się w takim pomieszczeniu jak maszynownia windy.

Maszynownia windy znajduje się nad, pod lub z boku szybu windy. Sama winda natomiast zbudowana jest z kabiny, które zwykle porusza się w szybie wewnątrz jakiejś konstrukcji (najczęściej budynku) między prowadnicami. W konstrukcję windy wchodzą jeszcze urządzenie podnoszące i szyb który znajduje się w jakiejś obudowującej go konstrukcji. Możemy rozróżnić różne rodzaje wind ze względu na konstrukcję szybu, ze względu na zastosowanie, rodzaj napędu i inne. Występowanie maszynowni dźwigu jest uzależnione od konstrukcji szybu. W dzisiejszych czasach każde urządzenie musi spełniać wiele wymogów. Współczesne maszynownie wind są ciche, a ich praca jest energooszczędna.

To pozwala obniżyć koszty eksploatacji i zmniejszyć częstotliwość serwisowania urządzenia. Dostęp do części zamiennych jest bezproblemowy i stały, natomiast konserwacja nie przysparza żadnych kłopotów. Dodatkowo tego typu maszynownie wind pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni szybu, w którym winda się porusza. Spełnienie europejskich standardów powoduje rozwój firmy oraz sprzedaż produktów maszynownia windy w Polsce i zagranicą. Przeznaczenie tego typu wind z maszynownią to transport towarów, osób i wózków inwalidzkich w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Nie jest to już, jak uważano kilkanaście lat temu, szczyt snobizmu tylko bardzo dobre techniczne i konstrukcyjne rozwiązanie.