Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

Badanie kolonoskop

Badanie kolonoskop

Badanie kolonoskopii ogólnie rzecz ujmując polega przede wszystkim na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika i obejrzeniu całego światła jelita grubego i na przykład przy okazji wycięcie polipów jeżeli takie znajdują się w More »

Zastanawiasz się nad drewnianym tarasem?

Zastanawiasz się nad drewnianym tarasem?

Jeżeli zastanawiasz się nad drewnianym tarasem, musisz sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie. Jak zapatrujesz się na kwestię popularności. W ostatnim czasie sytuacja wygląda tak, że taras drewniany cieszy się bardzo, More »

 

Wakacje w Zakopanym wczoraj i dziś

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, to przeważnie zakład pracy organizował wczasy dla swoich pracowników i ich rodzin. Osoba odpowiedzialna za ich organizację rezerwowała odpowiednie pokoje zakopane, zamawiała kierowcę, wynajmowała autokar i w ten sposób cała społeczność pracownicza wraz z mężami, żonami i dzieciami wybierała się w wielką podróż na 2 tygodnie wypoczynku w Polskich górach. Wszystko było zorganizowane szybko, sprawnie i nikt nie narzekał na to, że np.pokoje zakopane są za małe, na obiad była tylko zupa, a sąsiad z pokoju obok wstaje za wcześnie. Integracja najczęściej pojawiała się wraz z pierwszym, wieczornym kieliszkiem, a po dwóch tygodniach wspólnie spędzonego czasu ekipa stawała się jeszcze bardziej zżyta i wydajniejsza niż przed urlopem. Zakopane spełniało oczekiwania turystów zarówno tych, którzy znad morza przejeżdżali całą Polskę, jak i tych, którzy na południe wcale nie mieli tak daleko. Obecnie pokoje zakopane to bardzo wiele możliwości, które potencjalny gość dopasowuje sobie zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Ci, którzy lubią wygodę, szybkie rozwiązania i niekoniecznie muszą sprawdzać stan swojego konta często i z niepokojem najczęściej wybierają pokoje hotelowe. Ci, którzy przyjeżdżają w Tatry po to, żeby cały dzień spędzać w górach, a wieczorem wziąć tylko szybki prysznic i zasnąć w najlepsze, wybierają najtańszą opcję, gdzie łazienka znajduje się na korytarzu, a o śniadaniu w cenie pokoju można zapomnieć. Inni natomast najchętniej wybierają ekskluzywne apartamenty, których wyposażenie pozwala na zupełnie samodzielne funkcjonowanie podczas pobytu.

Na przestrzenii tych kilkudziesięciu lat zmieniło się samo Zakopane, zmienił się standard obsługi klienta turystycznego, jak i zmienili się sami turyści.

Wielu z nich stało się znacznie bardziej wymagającymi, zgodnie z zasadą: ja płacę, ja wymagam. Może to właśnie takie podejście sprawiło, że turystyka w Zakopanym przeszła tak dużą moetamorfozę? A może po prostu kiedyś potrafiliśmy się cieszyć nawet z podstawowych standardów, ciesząc się przebywaniem z gronie innych ludzi. Dziś już widocznie to nie wystarcza.