kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Tłocznie i nośniki optyczne

Jeżeli chodzi o powstawanie, a zatem produkcję płyt DVD to musimy tutaj wspomnieć o zakładach określanych mianem tłoczni. Pamiętać należy o tym, że ogólnie mówi się tutaj o nośnikach optycznych, do których to zaliczają się praktycznie wszystkie płyty (CD, CD-R, CD-RW itd.). Proces jakim to jest tłoczenie DVD nie należy tu do przedsięwzięć prostych. Tłoczenie DVD ma miejsce w zakładach produkcyjnych, gdzie używa się zaawansowanej technologicznie automatyki. Tłoczenie DVD jest tu procesem produkcyjnym, przy którym to nie mówimy o ręcznym tłoczeniu płyt, gdyż wszystko to wykonują maszyny, obsługiwane jedynie przez człowieka.

Musimy tu na pewno powiedzieć, że bez komputera i specjalnego oprogramowania produkcja taka nie była by możliwa. Istotne jest bowiem tak to, jaką to płytę tłoczysz, jak i konkretne rozmiary nośnika, gdzie parametry muszą być zgodne co do milimetra. Mówimy tutaj o tym, że płyta DVD mimo że jest niezwykle cienkim tworzywem, to tłoczona jest przy wykorzystaniu kilku elementów. Cały proces produkowany jest na skalę masową. Trzeba tu powiedzieć też o tym, iż często takie płyty są tworzone pod konkretnego klienta, a wówczas to firma jest zobligowana do stworzenia wymaganej etykiety. Tak bowiem jest, że tłocznie poza samym wytwórstwem często też zajmują się nadrukami na płytach.

Co istotne jedna maszyna może wyprodukować wiele tysięcy tłoczenie dvd, a często w tłoczniach mamy wiele takich urządzeń.

Trzeba też uwzględnić, że zanim taka płyta trafi na przysłowiowe „półki sklepowe” musi przejść test, i dopiero po tym, jak okaże się, że jest ona zgodna z określonymi normami, i sprawna, może być dopuszczona do obrotu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak popularnym nośnikiem optycznym stały się płyty DVD i jak istotne dane możemy na nich umieścić. Znaleźć się mogą na nich zarówno filmy, jak i dokumenty, zdjęcia, muzyka i jeszcze wiele innych rzeczy z oprogramowaniami włącznie. Dlatego odnosi się to do wielu branż i po prostu takie tłoczenie jest tu przedsięwzięciem odpowiadającym na duże zapotrzebowanie.