kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Suche oczy

Niekiedy spotykamy się z dolegliwościami, które to dotykają naszych oczu. Są to różne mniej, lub bardziej trapiące nas przypadłości, które mogą mieć wpływ na nasze ogólne samopoczucie, wywoływać zmęczenie itp. Tu trzeba nadmienić o problemie, jakim to są suche oczy. Wówczas to możemy odczuwać pieczenie spojówek, ogólne zaczerwienienie oczu i zmęczony wzrok. Mówimy tutaj o tak zwanym schorzeniu określanym jako zespół suchego oka. Suche oczy to dolegliwość nie tylko wynikająca z przemęczenia i nie należy jej bagatelizować. Jeżeli bowiem zaniechamy leczenia skutki mogą być bardzo poważne i często w późniejszym stadium już nie odwracalne, co też odczujemy na co dzień.

Leczenie zespołu suchego oka

Jeżeli chcemy tego uniknąć i nie obawiać się o zniszczenie naszych spojówek i rogówki należy na takie suche oczy odpowiedzieć skuteczną metodą leczenia. Mówimy tutaj często o zapaleniu oka (spojówek, czy też rogówki), które to może być powodowane nie wystarczającym wydzielaniem się łez, czy nawet nieprawidłowym łzawieniem (nieodpowiednim składem łez). Brzmi to dość dziwnie, ale to właśnie łzy mogą tu mieć ogromne znaczenie kiedy to mówimy o zespole suchego oka.

Co do leczenia to oczywistym rozwiązaniem okaże się tu stosowanie kropel, ale tu też trzeba zasięgnąć opinii specjalisty, bo nie każde spośród kropel do oczu pomogą na to konkretne schorzenie. Najlepiej abyśmy podczas leczenia, i po jego skończeniu jak najbardziej byli w stanie unikać pomieszczeń zbyt suchych. Poruszany tu problem często jest bagatelizowany, a już takie przeciwwskazania jak to wspomniane uważane są za niedorzeczne, gdy tymczasem jest wręcz odwrotnie. Ponadto powinniśmy oczy osłaniać od wiatru. Co do innych preparatów dobrym rozwiązaniem okazuje się aplikowanie preparatu ze sztucznymi łzami bez konserwantów.

Istotna jest tu także tak zwana higiena brzegów powiek.

Mówimy tutaj o pewnym wspomaganiu procesu jakim to jest zakraplanie oczu. Warto tu postarać się o to, by wymasować powieki, nagrzewać je, oczyszczać ich brzegi, co przyczyni się do poprawienia staniu powierzchni oka. Wówczas to mówimy o początkowym stadium schorzenia. W przypadkach bardziej zaawansowanego zespołu suchego oka metody będą bardziej doraźne, co może się wiązać nawet z leczeniem chirurgicznym.