kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Statyści potrzebni na planie

Plan filmowy to rozmiar kadru obejmującego fragment przestrzeni, określony sposób kadrowania, wynikający z odległości kamery od filmowanego obiektu, rodzaju użytego obiektywu i oświetlenia oraz sposobu komponowania przestrzeni. Miarą kadru jest umieszczona w nim ludzka sylwetka i jej proporcje względem otoczenia .Zazwyczaj jednemu planowi odpowiada jedno ujęcie, jednak niekiedy za sprawą ruchu postaci lub ruchu kamery jedno ujęcie może rozgrywać się w kilku planach lub kilka ujęć może pozostawać w tym samym planie Dzięki głębi ostrości możliwe jest uzyskanie tak zwanego planu złożonego, w którym w ramach jednego ujęcia widać jednocześnie dwa lub więcej obiektów sfilmowanych w różnych planach. Na planie znajduje się reżyser, statyści, aktorzy i cała ekipa.

Najważniejsi są aktorzy.

Jednak bez statystów produkcja tez byłaby niemożliwa. Przeglądając oferty pracy w Internecie niemal codziennie można natrafić na ogłoszenia zarówno ze strony agencji, jak i osób, które chętnie zostaną statystami. Agencje poszukują nowych twarzy. Po zapisaniu się do takiej agencji, po prostu czeka się na oferty. Bardziej samodzielni próbują znaleźć je na własną rękę. Opcji jest kilka można wystąpić w reklamie, w serialu lub jak publiczność w teleturnieju. Do epizodu w reklamie lub filmie trzeba przejść casting. statyści to głównie ludzie, którzy znajdują się na planie z przypadku, jednak czasem potrzeba wykwalifikowanych osób.

Praca na planie filmowym mogłaby być ciekawym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, ale wbrew pozorom wymaga to czasu. Choć nagrania nie zdarzają się codziennie, to ciężko dostosować je do swoich planów, ponieważ trzeba zarezerwować na nie cały dzień. Statyści musza być osobami bardzo cierpliwymi. Aktor to artysta grający w teatrze lub filmie, wcielający się w postać dramatu, której użycza głosu, twarzy, gestów. Aby zrobić to jak najlepiej, aktor musi wczuć się w odgrywaną postać, zrozumieć jej psychikę, potrafić mówić jej językiem.