kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Sprawna organizacja pielgrzymki

Organizacja grupowego wyjazdu jakim jest Medjugorie pielgrzymka to bardzo trudna sprawa. Po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę kwestie turystyczne. Po drugie, trzeba szczególny nacisk położyć na walory duchowe takiego wyjazdu. Dlatego, żeby dobrze zorganizować podróż jaką jest Medjugorie pielgrzymka warto się odpowiednio przygotować, by zadowolić oczekiwania wszystkich uczestników wyjazdu pielgrzymkowego. Najważniejsze jest oczywiście przygotowanie szczegółowego planu działania. W takich dalekich pielgrzymkach biorą udział osoby starsze i młodsze, dlatego też to także trzeba wziąć pod uwagę i przygotować program tak, by starsi się nie zamęczyli, a młodzi nie znudzili.

Najważniejszym punktem takiego religijnego wyjazdu jakim jest Medjugorie pielgrzymka jest wizyta w miejscu kultur religijnego. Warto pamiętać o tym, że te miejsca są zazwyczaj bardzo oblegane, zwłaszcza w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy to zaczyna się sezon na pielgrzymki. Dlatego też na miejsce kultu trzeba przeznaczyć cały dzień. Dobrze, kiedy wynajmie się lub dysponuje się przewodnikiem, który najpierw oprowadzi całą grupę dokładnie po takim miejscu, po czym wskaże miejsce odosobnienia, gdzie każdy może wyciszyć się na osobistej modlitwie.

Każdej pielgrzymce towarzyszy zazwyczaj jakaś osoba duchowna, to ona także odprawia nabożeństwa, udziela duchowego wsparcia, prowadzi modlitwy. Dobrze także z takim księdzem czy zakonnikiem skonsultować wszelkie plany. Ale warto także, poza typowym pielgrzymowaniem, zorganizować dla grupy zwiedzanie okolicy, wyjście do muzeum czy inną turystyczną atrakcję.

Pielgrzymki trwają zazwyczaj kilka dni, więc można sobie pozwolić na takie plany. Warto też dobrze zaplanować godziny czasu wolnego dla pielgrzymów. Jedyni przeznaczą je na odpoczynek, drudzy na zwiedzanie na własną rękę medjugorie pielgrzymka. Przygotowując pielgrzymkę nie można też zapomnieć o noclegach i posiłkach, warto by były one dostosowane do zdrowotnych wymogów pielgrzymów, przecież niektórzy cierpią na jakąś alergię lub po prostu nie jedzą mięsa.