Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

Badanie kolonoskop

Badanie kolonoskop

Badanie kolonoskopii ogólnie rzecz ujmując polega przede wszystkim na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika i obejrzeniu całego światła jelita grubego i na przykład przy okazji wycięcie polipów jeżeli takie znajdują się w More »

Zastanawiasz się nad drewnianym tarasem?

Zastanawiasz się nad drewnianym tarasem?

Jeżeli zastanawiasz się nad drewnianym tarasem, musisz sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie. Jak zapatrujesz się na kwestię popularności. W ostatnim czasie sytuacja wygląda tak, że taras drewniany cieszy się bardzo, More »

 

Przeczytaj poniższy opis i zastanów się,

Przeczytaj poniższy opis i zastanów się, czy w pewnym stopniu może on mówić o Tobie:

Posiada zdolność obserwacji, dostrzega najmniejsze elementy złożonej całości. Potrafi rozmawiać z ludźmi, którzy z chęcią dzielą się z nim konkretnymi informacjami. Cechuje go logiczne oraz często niekonwencjonalne myślenie. Jego cierpliwość jest kluczem sukcesów zawodowych.

Zazwyczaj tak opisywani są detektywi. Jeśli uważasz, że i Ty posiadasz takie cechy, może warto zastanowić się nad taką pracą? Wszyscy znani i mniej znani detektywi przed rozpoczęciem pracy zawodowej przeczytali wiele książek, szukali problemów które mogą rozwiązać, a następnie postarali się o zdobycie licencji. Detektywi muszą posiadać dokument, który upoważnia ich do pracy w zawodzie. Takie upoważnienie wystawia Komendant Policji Wojewódzkiej. Posiadając licencję możesz nie tylko pracować w prywatnej agencji, ale także w jednostce śledczej zajmującej się sprawami kryminalnymi.

Droga do pozyskania licencji składa się z 10 etapów. Są one opisane w Ustawie o usługach detektywistycznych. Pierwszy punkt mówi o posiadaniu obywatelstwa, następny określa minimalną granicę wiekową oraz poziom wykształcenia. Kilka następnych punktów mówi o kwestiach prawnych takich jak posiadanie pełnej zdolności prawnej, niekaralności oraz braku spraw w toku czy też informacjach związanych ze zwolnieniami dyscyplinarnymi.

Spełniając te warunki możesz starać się pozyskanie pozytywnej opinii Powiatowego Komendanta oraz udać się na psychologiczne badania, które określą czy jesteś w stanie wykonywać pracę detektywa.

Ostatni krok to odbycie szkolenia, na którym powinieneś zapoznać się z regułami prawnymi określającymi zasady ochronnych danych osobowych i informacji niejawnych, zasadami prowadzenia działalności detektywistycznej oraz podstawowymi prawami i obowiązkami detektywa. Na zostandetektywem.pl znajdziesz ofertę szkoleń, które kończą się egzaminem. Jego zdanie potwierdza certyfikat, który uznawany jest za pełnoprawny dokument dopuszczający Cię do starania się o uzyskanie licencji detektywa.