kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Pomiary urządzeń elektrycznych

Zanim firma wypuści na rynek nową pralkę czy telewizor trzeba będzie wykonać odpowiednie pomiary energetyczne. Do tego używane są komory pomiarowe, które pozwalają na określenie czy takie urządzenie będzie kompatybilne z innymi, które mamy w domu. Jeśli będzie coś nie tak to telewizor zacznie działać nie tak jak trzeba, przestanie nam działać bezprzewodowy Internet. Może się naprawdę dziać bardzo dużo i nie można nigdy na takie rozwiązania pozwolić. To, dlatego wykorzystuje się do tego komory pomiarowe, które zostały specjalne do tego celu stworzone. Można dzięki temu w krótkim czasie określić, co się z urządzeniem dzieje i jeśli nie spełnia ono norm to trzeba zastosować odpowiednie filtry. Dzisiaj to wszystko jest dostępne i naprawdę nie ma z tym problemów.

Po czym można poznać badane urządzenie?

Każde urządzenie, które przechodzi przez taką komorę dostaje certyfikat kompatybilności elektromagnetycznej. Jeśli kupujemy jakieś urządzenie i widzimy na nim dwie literki CE to znaczy, że śmiało można je kupować.

Na pewno komory pomiarowe zostały wykorzystane przez tę firmę i na pewno to wszystko będzie działać tak jak należy. Sprawdzenie dużo czasu nam nie zajmie. Takie oznaczenie znajduje się nawet na suszarce, która jeśli nie byłaby w odpowiedni sposób przygotowana do pracy to jej włączenie oznaczałoby spore zakłócenia nie tylko dla naszych urządzeń, ale również dla urządzeń naszych sąsiadów. Nie można przecież sobie na to pozwolić. Korzystanie z takich urządzeń bez certyfikatu jest bardzo niebezpieczne. Jeśli nasz sąsiad ma problemy z oglądanie telewizora, bo my mamy maszynę do szycia, która robi zakłócenia to możemy się spodziewać kontroli profesjonalisty, który takie zakłócenia jest wstanie wykryć. Używa się do tego odpowiedniego sprzętu. Jeśli byłoby to celowe działanie z naszej strony to niestety, ale trzeba się będzie liczyć z karami. To, dlatego dokładnie sprawdzajmy sprzęt, z którego zamierzamy korzystać albo już korzystamy, a wtedy nie będziemy ściągać na siebie żadnych problemów.