kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Odszkodowanie za wypadek kolejowy

Najczęściej słyszy się o wypłacie odszkodowania za urazy, do których doszło w domu, albo na terenie przedsiębiorstwa lub w szkole. Innym typem odszkodowania jest odszkodowanie za wypadek komunikacyjny lub drogowy. Do najdroższych odszkodowań należą odszkodowania wypłacane osobom poszkodowanym z powodu popełnionych błędów lekarskich, zwłaszcza w czasie wykonywanych operacji. Miejscem, w którym lekarze często popełniają błędy z powodu nadmiaru spadających na nich obowiązków jest Izba Przyjęć szpitala, a zwłaszcza oddział ratunkowy. Rzadziej słyszy się o wypadkach kolejowych, ale wbrew pozorom, dochodzi do nich stosunkowo często.

Odszkodowanie za wypadek kolejowy wypłacane jest osobom, które doznały jakiegoś uszczerbku na zdrowiu w czasie jazdy pociągiem. Zdarza się, że mogą one potknąć się w czasie wchodzenia do pociągu. Trzeba pamiętać, że stopnie, które należy pokonać w trakcie wchodzenia do pociągu wciąż należą do bardzo niewygodnych i niebezpiecznych, zwłaszcza dla osób, które są mniej sprawne lub starsze wiekiem. Mogą one także potknąć się lub uderzyć o jakiś przedmiot będący na wyposażeniu pociągu, w czasie, kiedy kierowca pociągu zaczyna ostro hamować. Za powstały w takiej sytuacji uszczerbek na zdrowiu również należy się odszkodowanie.

Największe kwoty odszkodowań za wypadek kolejowy wypłacane są w momencie typowego wypadku pociągu, kiedy wypadnie on z szyny, uderzy w jakiś inny pociąg czy jakiś ciężki przedmiot stojący na torach lub przejeżdżający przez tory samochód. Trzeba pamiętać, że takie wypadki są bardzo niebezpieczne, ponieważ pociąg jest bardzo ciężkim środkiem komunikacji jadącym z duża prędkością. Bardzo często przewozi on dużą liczbę osób, które w razie wypadku potrzebują pomocy lekarskiej, a potem domagają się wypłaty odszkodowania.

Takie odszkodowanie za wypadek kolejowy wypłacane jest uczniom i studentom na mocy ich ogólnego odszkodowania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Na tej samej podstawie jest ono wypłacane pracownikom firm, którzy korzystają z przewozu kolejowego w trakcie drogi do pracy. Inni poszkodowani mogą liczyć na wypłatę odszkodowania, jeżeli mają opłacone ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU lub innych firmach ubezpieczeniowych. Kierowcy, którzy wjechali na tory na niestrzeżonym przejeździe i nie byli w stanie zauważyć nadjeżdżającego pociągu, mogą otrzymać  kolejowy z tytułu opłacanego przez siebie OC. Dodatkowo, jeżeli uda się wykazać, że do jakiegoś wypadku kolejowego doszło z powodu ewidentnych zaniedbań pracowników kolei, to wówczas można starać o wypłatę odszkodowania także od kolei państwowych.