Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

Badanie kolonoskop

Badanie kolonoskop

Badanie kolonoskopii ogólnie rzecz ujmując polega przede wszystkim na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika i obejrzeniu całego światła jelita grubego i na przykład przy okazji wycięcie polipów jeżeli takie znajdują się w More »

Zastanawiasz się nad drewnianym tarasem?

Zastanawiasz się nad drewnianym tarasem?

Jeżeli zastanawiasz się nad drewnianym tarasem, musisz sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie. Jak zapatrujesz się na kwestię popularności. W ostatnim czasie sytuacja wygląda tak, że taras drewniany cieszy się bardzo, More »

 

Nity – tani i solidny sposób na łączenie wielu elementów

Nity są bardzo często wykorzystywane do złączania z sobą wielu różnych elementów, wykonanych z różnych materiałów. Proces łączenia elementów za pomocą nitów to nitowanie. Aby tego dokonać, należy wyposażyć się z sprzęt zwany nitownicą. Nity, zanim utworzą nierozerwalne połączenie, są przedmiotami złożonymi z dwóch części: łba i trzonu. Długość nitowanego trzpienia powinna odpowiadać sumie grubości obydwóch elementów, które są ze sobą łączone i powinna być zwiększona o długość trzpienia, który ma utworzyć zakuwkę. Nity pracują głównie na rozciąganie bądź na ścinanie. Planując skorzystanie z połączeń nitowych, należy wziąć pod uwagę te właśnie warunki. Aby zamontować nity, należy pierw wywiercić otwór w materiale, bądź przebić go na specjalnej tłoczarce.

nity umieszczone w odpowiednim sprzęcie, ulegają zamknięciu. Tworzy się wówczas tak zwana zakuwka, która stanowi trwałe, solidne i nierozerwalne połączenie. Połączenie powstałe dzięki nitom, należy do połączeń ciernych. Zaś obliczenie wytrzymałości połączenia nitowego zakładając, że nit (pojedynczy lub cały ich zestaw) przeniesie całe obciążenie. nity małe są zazwyczaj zakuwane na zimno. Zaś przy użyciu większych elementów łącznych, należy je zamykać w wysokiej temperaturze.

Rodzaje połączeń nitowych

Nity mają za zadanie utworzenie silnego połączenia.

Połączenia, jakie powstają w wyniku używania nitów, można podzielić na kilka rodzajów. Najczęstszym z nich jest połączenie zwykłe i postaje wówczas, gdy obydwa łby nitu wystają ponad powierzchnię części, które są ze sobą łączone. Innym rodzajem połączeń nitowych jest połączenie kryte. O tym rodzaju złączenia mówi się wtedy, gdy łby nitów nie wystają ponad powierzchnię materiałów, są one ułożone równo z nią. Połączenie kryte jest mniej wytrzymałe, dlatego też, jest ono używane znacznie rzadziej i jest traktowane, jako ostateczność. Trzecim rodzajem nitowania, jest połączenie rurkowe.