kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Jak założyć wspólnotę rodzinną w sposób prawny

W Polsce istnieje wiele związków nieformalnych, tzw. związków partnerskich, które dobrze funkcjonują przez wiele lat. Kiedy jednak pojawi się w nich dziecko, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak założyć wspólnotę rodzinną, żeby była ona prawnie uznawana. Jest to bardzo ważne, ponieważ w razie, gdy jeden z rodziców ulegnie jakiemuś wypadkowi, to drugi może mieć trudności z uzyskaniem prawa do opieki nad dzieckiem, jeżeli nie stanowią oni związku małżeńskiego, a z różnych przyczyn, np. częstych wyjazdów zagranicznych, nie nawiązał on bliskiego kontaktu z dzieckiem i powie ono, że lepiej czuje się w towarzystwie swoich dziadków. Jeszcze więcej trudności może się pojawić, kiedy nie jesteśmy biologicznym rodzicem dziecka, a po prostu uznajemy je za swoje, ale w sposób prawny nie przysługują nam żadne prawa pozwalające na sprawowanie nad nim samodzielnej opieki, choćby przez jakiś okres czasu. Warto, więc, zainteresować się tym faktem jak założyć wspólnotę rodzinną, a jeżeli tego nie chcemy, to przynajmniej uznać dziecko partnera za swoje.

Żeby założyć wspólnotę rodzinną trzeba po prostu wziąć ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Taką odpowiedź usłyszymy praktycznie od każdej osoby, której zadamy pytane, jak założyć wspólnotę rodzinną w sposób prawny. Jeszcze prościej jest, jeżeli bierzemy ślub kościelny konkordatowy, ponieważ wówczas to ksiądz udzielający nam ślubu zajmie się załatwieniem formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Pozwoli to nam na uzyskanie prawa do odwiedzin chorego współmałżonka w szpitalu, decydowania o sposobie jego leczenia, jeżeli jest nieprzytomny oraz opieki nad dzieckiem w tego typu sytuacjach. Jeżeli posiada on dziecko, którego nie jesteśmy biologicznym rodzicem, to warto przeprowadzić od razu prawny proces jego adopcji, żebyśmy mogli być spokojni o jego przyszłość. W sytuacji, gdy z różnych przyczyn nie możemy wejść w związek małżeński z rodzicem naszego dziecka, to warto, w sposób prawny uznać je za swoje.