kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Czym zajmuje się endokrynolog Warszawa?

Zwykle wiemy, do jakich lekarzy powinniśmy się udać z poszczególnymi schorzeniami. Gdy dopada nas przeziębienie, odwiedzamy lekarza rodzinnego, a z problemami stomatologicznymi udajemy się do dentysty. Wciąż jednak niewiele wiemy o zupełnie innych specjalistach, którzy przecież także mogą nam pomóc. Nawet endokrynolog Warszawa może nam zaproponować idealne leczenie, potrafiące całkowicie zmienić nasze życie, a przynajmniej zdrowie. W jakich sytuacjach możemy się do niego zgłosić?

Niedoczynność tarczycy

To zdecydowanie najczęściej występująca choroba tarczycy. Możemy ją u siebie sami rozpoznać, jeśli tylko poznamy jej objawy. A jednym z nich będzie nagły i mocno zauważalny przyrost wagi. Będzie ona rosnąć nawet wtedy, gdy zaczniemy jeść zdrowo i dietetycznie oraz pozostaniemy aktywni fizycznie. Niedoczynność łączy się również z problemami natury psychicznej, więc jeśli tylko takowe posiadamy, możemy być narażeni na dolegliwości związane z tarczycą.

Nadczynność tarczycy

Przeciwieństwem niedoczynności będzie nadczynność tarczycy. Ona może objawiać się szybką utratą wagi i to traceniem kilogramów bez powodu. Jeśli więc nagle zaczęliśmy chudnąć, powinien nas zobaczyć endokrynolog Warszawa, by stwierdzić, czy utratę wagi spowodowała nadczynność tarczycy. Mogą jej towarzyszyć także biegunki oraz ogólne osłabienie. Zwracajmy więc uwagę na swój organizm i reagujmy, gdy zacznie się coś w nim zmieniać. Niemalże każdą chorobę możemy przecież wyleczyć, jeśli tylko ją rozpoznamy.

Choroby innych gruczołów

Warto jednak również wspomnień, że w naszym organizmie znajduje się nie tylko tarczyca, ale także wiele, innych gruczołów. Każdy z nich wytwarza jakieś hormony, które wpływają na nas bezpośrednio. A tylko endokrynolog Warszawa jest w stanie powiedzieć nam, jak działają nasze gruczoły. Badajmy je więc dość systematycznie i ogólnie przyglądajmy się swojemu zdrowiu. Dbajmy o nie jak najlepiej tylko możemy, nie rezygnując z podstawowych badań. To one mogą być dla nas bardzo cenne, a wręcz najważniejsze.