kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Czy ekg w ciąży jest faktycznie bezpieczne?

Jeżeli jesteś ciężarną kobietą, to z całą pewnością dbasz o wszystko co ma związek z bezpieczeństwem swoim, a także swojego dziecka – raczej przede wszystkim swojego dziecka. Byłoby wspaniale, nie można mieć w tym względzie najmniejszych wątpliwości, gdybyś zwracała uwagę na nawet najdrobniejsze detale, przejmowała się wszystkim, ale jednocześnie nie wychodziła z założenia, że przesadne zamartwianie się i deprecjonowanie niektórych kwestii ma jakikolwiek sen. W skrócie: w żadnym razie nie należy obawiać się o bezpieczeństwo EKG w trakcie ciąży, bo naprawdę nie mówimy tutaj o czymś, co byłoby w stanie chociaż minimalnie zagrozić zdrowiu naszego nienarodzonego dziecka.

Wiele kobiet tak czy siak zapewne dojdzie do wniosku, że nie ma najmniejszego sensu ryzykować, ale przecież ekg w ciąży to nie jest ryzyko. Gdyby takie badania były jakimkolwiek ryzykiem, najzwyczajniej w świecie lekarze nie akceptowaliby ich, byłyby one zakazane po prostu. Jest inaczej, kobietom nie dzieje się krzywda, ich dzieciom także. Więc o co tak naprawdę chodzi? Może o lęki, które oczywiście mają prawo mieć miejscu, ale jednak są bezzasadne.

Bardzo pocieszające jest także to, że jeżeli jesteśmy takimi kobietami, którym bardzo zależy na tym, aby ekg w ciąży zostały przeprowadzone w możliwie jak najlepszych warunkach, to mamy całkiem sporo możliwości. Przecież w nawet stosunkowo niewielkich miastach sytuacja jest taka, iż ośrodków, w których przeprowadza się takie badania jest całkiem sporo. Nie wydaje się zatem, aby którakolwiek z szanownych czytelniczek tego tekstu mogła w ogóle założyć, że nie znajdzie czegoś odpowiedniego. W razie jakichkolwiek pytań mających związek z badaniami ekg w ciąży proszę pytać, ponieważ jest to niewątpliwie takie zagadnienie, które pod wieloma względami jest bardzo istotne. Warto przestudiować bardzo dokładnie ten temat, jednakże jakiekolwiek próby ignorowania takich badań są pozbawione sensu. Tutaj przecież chodzi w dużej mierze o stan naszego serca, miejmy o tym duże pojęcie.