kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Co zrobić, gdy wystąpi brak czucia w palcu?

Pojedyncze incydenty neurologiczne, które są najmniej tolerowane przez pacjentów, to bez wątpienia zaburzenia z zakresie czucia. Szczególne, nietypowe objawy, jak brak czucia w palcu może wskazywać na szereg zaburzeń neurologicznych- część z nich może być niepoważna, pozostałe mogą się okazać czymś bardzo poważnym. Najczęściej czynnikiem zaburzeń czucia tego typu, mogą być neuropatie obwodowe. Są to inaczej zaburzenia, które wiążą się z silnymi deficytami czucia w określonym miejscu, lub wielu- co ma miejsce w polineuropatii. Najczęściej zjawiska neuropatyczne obejmują także silny, nietypowy ból, który nie zawsze ustępuje po standardowych środkach przeciwbólowych.

Neuropatia obwodowa.

Czynników, które wywołują neuropatie obwodową może być szereg- do tych najbardziej powszechnych zaliczyć możemy przede wszystkim cukrzycę, która powoduje zaburzenia ukrwienia dystalnych części kończyn, co może wiązać się ze zjawiskami takimi jak brak czucia w palcu, bólem stóp etc. Walka z neuropatią jest bardzo trudna i przede wszystkim wiąże się z wyeliminowaniem czynników ją powodujących oraz działaniem objawowym, który obejmuje stosowanie specjalnych środków, które mogą zredukować bóle neuropatyczne.

Izolowane zjawisko- zawsze uważaj!

Zjawiska, które mają charakter izolowany, a nie uogólniony muszą zostać odpowiednio rozpatrywane- czasami są to wczesne objawy udaru; jest to jednak sytuacja stosunkowo rzadka i raczej w przypadku incydentów naczyniowych to deficyty pojawią się w obrębie innych układów i będą mogły być na tej podstawie diagnozowane. brak czucia w palcu może mieć charakter obwodowy- szczególnie gdy z pewnych względów dojdzie do przerwania jednej z gałęzi nerwów. Nasze ręce unerwione są w przez trzy nerwy- wszystkie z nich mają swój początek w obrębie splotu ramiennego, są to nerwy: łokciowy, promieniowy oraz pośrodkowy- dystrybucja unerwienia czuciowego do palców jest ściśle określona i różni się zarówno pop powierzchni dłoniowej, jak i grzbietowej. Najczęściej przerwania nerwów występują w przypadku złamania kości i innych urazów.