kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Co to są nity?

Nit jest to metalowy element konstrukcyjny stosowany przy nitowaniu, czyli sprzęganiu ze sobą płaskich podzespołów np. fragmentów blach, cer, tworzyw niepotocznych. Nity wykonują zawód zwykle na ścinanie. Podręcznikowy nit ma postać celnego pręta, zakończonego z jednej strony występem nazywanym czerepem, a z drugiej częścią zasklepianą przy nitowaniu antagonistyczną do globusa zakuwką.

Co to jest nitowanie?

Nitowanie było dawniej przed zmitygowaniem spawania powszechnie stosowane przy konstrukcji mostów, statków Proces nitowania polegał na zabiciu ciepłego Nitu młotem tak, by przesycił on przyszykowany wcześniej otwór w dwóch detalach poszycia. Nity są we dzisiejszych czasach bardzo zwykłym elementem oprzyrządowania każdego warsztatu. W chwili obecnej podręcznikowe nitowanie użytkowane jest nieczęsto, zostało wyparte przez spawanie w latkach czterdziestych. Rozpowszechniło się z kolei, mając na uwadze naturalność skonstruowania i niską zapłatę, nitowanie rurkowymi nitami zrywalnymi. Nit taki ma postać rurki z grzybkowatym łebkiem, przez którą przetknięty jest pręcik z przewężeniem skończony zgrubieniem o średnicy tycio obszerniejszej niż duchowa średnica tuleje nitu.
Proces nitowania polega na rozszerzaniu owego pręcika z sporą siłą zgrubienie nie przebywa poprzez tuleję, następuje jej spęcznienie, a w następnej kolejności zerwanie pręcika w miejscu przewężenia i w ten sposób nity chwytają z jednej strony własnym globusem, z drugiej spęczeniem. Posiłkową zaletą jest możliwość takiego nitowania nawet przy jednostronnym dostępie. Technologia ta jest użytkowania najczęściej do mocowania blach do struktur nośnej i pomiędzy sobą. Istnieją różnego typu nity zrywalne, dając za przykład ze stali kwasoodpornej, z dopływową gumką zapewniającą szczelność połączenia i inne. Nitowanie jest dzisiaj niezwykle powszechna odmianą wiązania ze sobą powierzchni. W każdym warsztacie nity nie ulega wątpliwości są i każdy majsterkowicz naturalnie ich częstokroć stosował. Nieraz używa się dodatkowo sprzęganie komponentów z tworzyw sztucznych z innymi materiałami za pomocą nitów – tu z reguły nit jest modelowany jako popis jednego z podzespołów, a w następnej kolejności, po przetknięciu poprzez otwór w drugim składniku, jest spęczany na poczekaniu.