kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Co to jest botoks?

Zabiegi odmładzające, mogące zredukować powstałe zmarszczki, znane są już bardzo dobrze niemalże każdej kobiecie. W gabinetach medycyny estetycznej najczęściej stosowany jest botoks, potocznie zwany jadem kiełbasianym. Obecnie stał się on niezwykle popularny, gdyż korzystają z niego już największe gwiazdy Hollywood, które bezustannie prezentują się młodo, świeżo i promiennie. Z tego powodu botoksem zainteresowały się również „zwykłe kobiety” i to one coraz częściej wstrzykują go sobie w różne części skóry. Chcą o nie zadbać i się upiększyć, odmładzając swoje ciało. Czym więc jest właściwie ten jad kiełbasiany?

Co to jest botoks?

Toksyna botulinowa nazywana jest bardzo różnie. Mówi się o niej – botulinotoksyna, botulina, a nawet BTX. Nazwy stosuje się wymiennie, a wszystkie oznaczają to samo. Ogólnie wzięły się od łacińskiego słowa „botulus”, którym określano kiełbasę. Botulina jest białkową egzotoksyną, należącą do grupy neurotoksyn. Wytwarza się ją tylko i wyłącznie z beztlenowych bakterii o nazwie „Clostridium botulinum”. Swoim wyglądem przypominają one niewielkie laseczki, jednak mimo takich rozmiarów mają niezwykłe działanie. Botoks, czyli toksyna botulinowa może mieć różnoraki wpływ na organizm ludzki. Podając go w zbyt dużych ilościach, doprowadza się do zatrucia, które należy później leczyć. Z tego powodu nie wolno korzystać z kuracji jadem kiełbasianym zbyt często. Niestety, wiele kobiet popełnia ten błąd, a później dziwią się one, dlaczego ich skóra nie prezentuje się estetycznie. Dlatego też botoks musi mieć odpowiednią, bezpieczną dla organizmu dawkę. Wtedy wykazuje rzeczywiste działanie lecznicze i może usunąć ze skóry m.in. zmarszczki mimiczne. Może także leczyć nadmierną potliwość, z którą ma problem wielu mężczyzn. Zabiegi z botoksem wykonuje się w placówkach skupiających się na medycynie estetycznej. To w nich pracuje wykwalifikowany personel, który doskonale zna jad kiełbasiany. Dzięki temu umiejętnie stosuje go na skórze pacjentów i cały zabieg jest całkowicie bezpieczny.