kocyki minky

kocyki minky

Materiały na mój kocyk miny sowy kosztowały: 54 zł + moja bezcenna praca z serca, bo dla własnego dziecka : ). Kocyk minky-idealny kocyk do wózka! Miłe w dotyku kocyki z poduszką More »

kocyki dla niemowlat

kocyki dla niemowlat

Wielki zając przytulanka. Uszyty z bawełny i milutkiego Miny Szukane frazy: kocyki dla dzieci, kocyki dziecięce, kocyki dla niemowląt, kocyk dla dziecka, koce dla dzieci, koce dziecięce Podobają Wam się kocyki miny? More »

Wylecz choroby

Wylecz choroby

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków ludzi którzy mają problemy z tarczycą ich sporo dosłownie jakaś epidemia naszych czasów nie ma że co druga osoba ma niedoczynność czy nadczynność tarczycy a More »

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości More »

Dobry kantor dla Ciebie

Dobry kantor dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje jeśli mieszkamy poza granicami naszego kraju często właśnie takich kantorów powinniśmy poszukiwać More »

 

Badanie uszu i słuchu u laryngologa Sosnowiec

Chyba każdy człowiek wie doskonale, czym zajmują się laryngolodzy. To lekarze skupiający się przede wszystkim na uszach, a dokładniej na słuchu. Czasem mogą także badań gardło, krtań, nozdrza, a nawet gardło, jednak dzieje się tak w szczególnych przypadkach. Do laryngologa ludzie chodzą po to, by sprawdzić swój zmysł słuchu i to badanie ich interesuje. Jak więc ono wygląda?

Badanie uszu

Laryngolog Sosnowiec poprzez takie badanie ocenia ucho zewnętrzne oraz ucho wewnętrzne. Stosuje przy tym specjalny wziernik uszny, wprowadzając go do środka ucha pacjenta. W sporym powiększeniu ocenia stan błon bębenkowych oraz sprawdza ich ruchomość. Robi to poprzez zwiększanie ciśnienia powietrza. Następnie stosuje próbę Valsalvy, dzięki której sprawdza drożność trąbki słuchowej. Całe badanie zwane jest również otoskopią oraz wziernikowaniem ucha. Jest jednym z podstawowych zabiegów laryngologicznych, na które można się zapisać w każdym momencie, nawet nie mając zauważalnych problemów słuchowych.

Badanie słuchu

To badanie powinny wykonywać w szczególności starsze osoby. One mogą mieć już spore problemy ze słuchem, które będą utrudniać im życie. Laryngolog Sosnowiec sprawdza więc, jak działa słuch jego pacjenta. Robi to za pomocą sygnałów dźwiękowych, którymi może być m.in. szept. Jeśli okaże się, że słuch rzeczywiście nie działa tak, jak powinien, laryngolog może zalecić danej osobie skorzystanie ze specjalistycznych aparatów słuchowych. Dzięki nim cała dolegliwość nie utrudnia później życia, ani funkcjonowania.

Które badanie jest ważniejsze?

Tak naprawdę oba badania są niezwykle ważne. Najczęściej udają się na nie starsze osoby, jednak te młode także powinny badać swój słuch. To jeden z ważniejszych zmysłów, o który trzeba koniecznie dbać. Dzięki specjalistycznej pomocy, jaką świadczy laryngolog Sosnowiec, da się naprawić wszelkie wady słuchowe. A jeśli są one nie do pokonania, wystarczy zainwestować w aparat, który nakłada się na ucho. To on umożliwia słyszenie różnych dźwięków, więc jest bardzo praktyczny.